Kilpailukalenteri 2017 - 2018

Muistathan seurata myös Tapahtumakalenteria johon päivitetään seuran tapahtumat.

TTK:n YL kilpailuilmoittautumisten sähköpostiosoite: ilmoittautumiset.ttk(a)gmail.com

 

pvm

kilpailu

 

Paikka

Ilmoitettavat luistelijat

Hyväksytyt luistelijat

TTK:laisten tulokset

Syyskuu      
8.-10.9

Silver Skate

 Kuopio  

Springs A

Olivia 10/11

Debs A

Tia 5/20

Lumia 8/20

Ida 11/20

Nov B

Siiri 2/23

Sonja 10/23

Camilla 12/23

Daniela 15/23

Nov A

Jenni 4/24

Jun B 

Reea 4/12

Anni 5/12

Venla M 7/12

Isabella 9/12

Jun A 

Mira 3/15

Venla V 5/15

Melina 6/15

Alisa H 7/15

Christina 8/15

23.-24.9.Tikkurila Trophy Tikkurila  

Minit -08 

Alma 10/18

Ella 15/18, erityismaininta:reipas esitys

Minit -09 

Jenna 10/14

Nella 13/14

Siiri 14/14

B-silmut 7/07 -> 

Nelli 15/21

Eevi 18/21

B-silmut 1/06-6/07 

Meeri 5/24

Sara 9/24

Vera 17/24

Aluedebytantit 

Essi 4/6

Aluejuniorit 

Jenna 1/1

Noviisit 

Siiri 4/21

Camilla 8/21

Sonja 9/21

Daniela 10/21

Julianne 17/21

Juniorit 

Reea 5/21

Venla M 9/21

Anni 10/21

Inka 13/21

Isabella 15/21

SM-juniorit 

Vilma 8/20

Alisa P 10/20

Venla V 11/20

Christina 12/20

Alisa H 14/20

Mariela 15/20

Mira 18/20

SM-seniorit LO 

Nelma 4/5

 

22.-24.9.Aktia Trophy Vantaa  

Springs A 

Olivia 14/32

Debs A  

Tia 6/34

Lumia 12/34

Nov A  

Isabel 21/36

Jenni 26/36

 

29.9.-1.10.Helsinki Trophy Pirkkola  

SM-Seniorit 

Nelma 3/5

Loka-
kuu

      
7.10.KuukausikilpailuYLTTK, Tikkurila

Aluesarjat

Julianne Vilos

Essi Väänänen

B-Silmut

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Minit

Nella Andelin

Hilpi Hohti

Venla Hämäläinen

Kira Konovets

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

Ella Syrjä

Alma Söyri

Tintit

Krista Kaasinen

Meeri Mannninen

Nia Pulkkinen

Kaikki

Puolet sarjasta järjestykseen, loput luistelujärjestyksessä

 

Aluesarjat

Julianne 2/6

Essille erityismaininta sujuvasta kokonaisuudesta

 

B-Silmut

Sara 2/10

Meeri 3/10

Eevi 4/10

Nelli 5/10

 

Minit (17)

Jenna 1/17

Kira 3/17

Venla 4/17

Alma 6/17

Siiri 8/17

 

Tintit (9)

Meeri 3/9

 

11.-14.10.

ISU Junior Grand Prix

Valmentaja: Tero

YLEgna, Bolzano, ItaliaSofia SulaSofia SulaSofia 16/32
14. - 15.10.

SM-Sen ja SM-Jun 1. vk

emme osallistu jäähän tutustumiseen perjantaina

Valmentaja: Paiu

YLKKJT, Kouvola

SM-Seniorit

Nelma Hede

SM-Juniorit

Melina Brusi

Vilma Leppänen

Sofia Sula

SM-Seniorit

Nelma Hede

SM-Juniorit

Melina Brusi

Vilma Leppänen

Sofia Sula WD

SM-Seniorit

Nelma 6/7

SM-Juniorit

Vilma 14/28

Melina 18/28

14.10.

Kutsukilpailu ISU-sarjat

Valmentaja: Aino

 

YLMJT, Mäntsälä

A-Silmut

Olivia Vilos

Debytantit

Ida Johansson

Lumia Taipale

Noviisit

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Daniela Lakner

Siiri Liukkonen

Julianne Vilos

SM-noviisit VO

Isabel Haavisto

Jenni Aalto

Moa Rönnholm

A-Silmut

Olivia Vilos

Debytantit

Ida Johansson

Lumia Taipale

Noviisit

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Daniela Lakner

Siiri Liukkonen

Julianne Vilos

SM-Noviisit

Isabel Haavisto

Jenni Aalto

Moa Rönnholm

A-Silmut

Olivia 11/15

Debytantit

Lumia 5/7

Ida 7/7

Noviisit

Siiri 5/28

Camilla 8/28

Daniela 13/28

Sonja 16/28

Julianne 18/28

SM-Noviisit

Moa 6/18

Isabel 7/18

Jenni 8/18

tulokset

21. - 22.10

Sen ja Jun 1. vk

Valmentaja: Paiu

YLRauTL, Rauma

Juniorit

Alisa Hakola

Christina Holm

Mira Mansikkaniemi

Venla Mikkelä

Alisa Paastela

Anni Rantamäki

Reea Saarinen

Mariela Tapio

Isabella Vilos

Venla Väisänen

Juniorit

Alisa Hakola

Christina Holm

Mira Mansikkaniemi

Venla Mikkelä

Alisa Paastela

Anni Rantamäki

Reea Saarinen WD

Mariela Tapio

Isabella Vilos

Venla Väisänen

 

Alisa H 1/38

Mariela 3/38

Mira 4/38

Alisa P 5/38

Christina 10/38

Venla V 11/38

Anni 19/38

Venla M 24/38

Isabella 35/38 (LO)

 

tulokset

28.10.

Tähtisarjojen kutsukilpailu

valmentaja: Aino

YLRTL, Riihimäki

Aluenoviisit:

Julianne Vilos

Essi Väänänen

Minit:

Nella Andelin

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Ella Syrjä

Alma Söyri

Aluenoviisit:

Julianne Vilos

Essi Väänänen

Minit -09 ja nuoremmat:

Nella Andelin

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Minit -08

Ella Syrjä

Alma Söyri

Aluenoviisit

Julianne 1/19

Essi 13/19

Minit -09

Jenna 5/16

Siiri 10/16 erityismaininta hienosta esiintymisestä

Nella 13/16

Minit -08

Alma 18/32 erityismaininta iloisesta esityksestä

Ella 21/32

28. - 29.10

SM-Nov 1. vk

Valmentaja: la-Tero, su-Paiu

YLEsJt

Jenni Aalto

Isabel Haavisto

Moa Rönnholm

Jenni Aalto

Isabel Haavisto

Moa Rönnholm

Moa 19/46

Jenni 30/46 LO

Isabel 34/46 LO

29.10.

B-Silmut 1. aluevalintakilpailu

noin klo 11-15

Valmentaja: Aino

YLKaTa, Kauniainen

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Sara 7/21

Meeri 9/21

Nelli 16/21

Eevi 17/21

Vera 19/21

Marras-
kuu

      
30.10.-3.11.

Denkova-Staviski Cup (ISU)

Valmentaja: Paiu

YLSofia, Bulgaria

ISU Senior

Nelma Hede

ISU Junior

Melina Brusi

Vilma Leppänen

Sofia Sula

ISU Senior

Nelma Hede

ISU Junior

Melina Brusi

Vilma Leppänen

Sofia Sula

ISU Senior

Nelma 9/15

ISU Junior

Melina 11/22

Vilma 18/22

4. - 5.11SM-Sen, SM-Jun ja SM-Nov 1. vkMLKaari, Turku

Ice Infinity
Ice Fantasy

 

Ice Infinity 11/11

Ice Fantasy 7/9

4.11.

Minit 1. aluevalintakilpailu

ja B-silmujen kutsukilpailu

Valmentaja: Tero

YLTTK, Tikkurila

Minit -08

Ella Syrjä

Alma Söyri

Minit-09

Nella Andelin

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

...

B-Silmut

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Minit -08

Ella Syrjä

Alma Söyri

Minit -09

Nella Andelin

Siiri Laijoki WD

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

B-silmut

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Minit -08

Alma 5/15

Ella 13/15

Minit -09

Jenna 3/10

Nella 9/10

Emma 10/10, erityismaininta siisti yhdistelmäpiruetti

B-silmut

Sara 1/27

Meeri 12/27

Eevi 17/27

Nelli 18/27

Vera 21/27

11.11.

ML Minorit ja YL Debytantit 1. vk

YL Valmentaja: Jenni

 

ML+
YL
HeiTa, Heinola

ML Minorit

Ice Melody

YL Debytantit

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale

ML Minorit

Ice Melody

YL Debytantit

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale

Minorit

Ice Melody 3/5

Debytantit

Ida 5/24

Lumia 9/24

Tia 15/24

11.11.

Kutsukilpailu aluesarjat

klo 10-14

.

YLOTK, Pirkkola

Aluejuniorit

Jenna Koistinen

Aluenoviisit

Julianne Vilos

Aluedebytantit

Essi Väänänen

Aluejuniorit Jenna Koisitinen

Aluenoviisit Juliannen Vilos WD

Aluedebytantit Essi Väänänen

Aluejuniorit

Jenna 2/8

Aluedebytantit

Essi 1/4

18.11.

Kuukausikilpailu

Valmentajat: EVT:n valmentajat

 

YLEVT

Aluesarjat:

Jenna Koistinen WD

Essi Väänänen

Minit:

Nella Andelin

HIlpi Hohti

Venla Hämälinen

Kira Konovets

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

Ella Syrjä

Alma Söyri WD

Tintit:

Krista Kaasinen

Meeri Manninen

Nia Pulkkinen

Kaikki

Puolet sarjasta järjestykseen, loput luistelujärjestyksessä

 

Aluesarjat

Essi 2/4

 

Minit

Kira 2/16

Ella 3/16

Jenna 4/16 erityismaininta: upea isatumapiruetti

Venla 5/16

Siiri 7/16

 

Tintit

Krista 4/11

Meeri 5/11 erityismaininta: hyvä istumapiruettiasento

18. - 19.11.

SM-Sen ja SM-Jun 2 . vk

Valmentaja: la Tero, su Paiu

 

 

YLPTL, Porvoo

SM-Seniorit

Nelma Hede

SM-Juniorit

Melina Brusi

Vilma Leppänen

SM-Sen

Nelma Hede WD

SM-Jun

Melina Brusi

Vilma Leppänen

SM-Jun 

Melina 13/27

Vilma 19/27

24.-26.11.

SantaClausCup (IC)

Valmentaja: Aino

 

YLVarala, Tampere

Noviisit

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Daniela Lakner

Siiri Liukkonen

Noviisit

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Daniela Lakner WD

Siiri Liukkonen

Sonja 10/39

Siiri 16/39

Camilla 18/39

25.-26.11.

SkateEspoo

lauantai: A-Silmut + lyhytohjelmat

sunnuntai: B-Silmut (ISU-arviointi), debytantit + vapaaohjelmat

Valmentaja: La Paiu, Su Tero

YLETK+ EsJT, Tapiola

SM-Juniorit:

Alisa Paastela

Mariela Tapio

Christina Holm

Alisa Hakola

Mira Mansikkaniemi

Venla Väisänen

Juniorit:

Inka Koivisto

Anni Rantamäki

Reea Saarinen

Isabella Vilos

SM-Noviisit:

Moa Rönnholm

Isabel Haavisto

Jenni Aalto

Debytantit:

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale

A-Silmut:

Olivia Vilos

B-Silmut:

Meeri Kääriäinen

Vera Konovets

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

SM-Juniorit:

Alisa Paastela

Mariela Tapio

Christina Holm

Alisa Hakola

Mira Mansikkaniemi

Venla Väisänen WD

Juniorit:

Inka Koivisto

5.varalla

Anni Rantamäki

SM-noviisit:

Moa Rönnholm

Isabel Haavisto

5.varalla

Jenni Aalto

Debytantit

Ida Johansson

Tia Sajalahti WD

5.varalla

Lumia Taipale

A-silmut

Olivia Vilos WD

B-silmut

Meeri Kääriäinen

1. varalla

Vera Konovets

SM-Juniorit

Mariela 2/11

Alisa P 5/11

Mira 7/11

Christina 9/11

Alisa H 10/11

Juniorit

Inka 13/14

SM-Noviisit

Moa 10/20
Isabel 16/20

Debytantit

Ida 8/15

B-silmut

Meeri 14/19

 

25. - 26.11Aikuiset 1. kilpailuMLLTL, Lahti

Ice Comedy

  

26.11

ML Kutsukilpailu

ML

EVT, Tikkurila

Ice Sympathy
Ice Melody

Ice Sympathy

Ice Melody

IS 2/13

IM 5/14

29.11.

Kutsukilpailu tähtisarjat

Noin klo 15.15-18.45

Valmentaja: Siiri

 

YLHSK, Myllypuro

Minit -08

Alma Söyri

Minit -09

Emma Smullen

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Nella Andelin

B-Silmut

Vera Konovets

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Meeri Kääriäinen

Aluedebytantit

Essi Väänänen

Minit -08  

Alma Söyri

Minit -09 

Emma Smullen

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Nella Andelin

B-Silmut 

Vera Konovets

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Meeri Kääriäinen

Aluedebytantit 

Essi Väänänen

 

 

Minit -08 

Alma 5/5

Minit -09 

Jenna 2/11

Siiri 7/11

Nella 8/11

Emma 9/11

B-silmut 

Meeri 2/7

Sara 3/7

Eevi 4/7

Nella 5/7

Vera 6/7

Aluedebytantit 

Essi 3/3

Joulu-
kuu

      
2.12.

YL Noviisit ja ML Tulokkaat
+ Noviisit
1. vk

YL Noviisit klo 13.30-19

YL Valmentaja: Aino

YL+
ML
TTK, Tikkurila

YL Noviisit

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Daniela Lakner

Siiri Liukkonen

 

ML Tulokkaat

Ice Sympathy

YL Noviisit

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Daniela Lakner

Siiri Liukkonen

 

ML Tulokkaat

Ice Sympathy

YL Noviisit 

Siiri 6/37

Sonja 11/37

Camilla 17/37

Daniela 28/37

 

ML Tulokkaat 

Ice Sympathy 2/9

9.-10.12.SM-sarjojen 2.vkMLJyTLS, Jyväskylä

Ice Infinity

Ice Fantasy

Ice Infinity

Ice Fantasy

Ice Infinity 10/11

Ice Fanatsy 5/9

su 10.12.

KultaHelmiCup kuukausikilpailu TTK

Valmentaja(t): Aino ja Paiu

YLTTK, Tikkurila

Aluesarjat:

Julianne Vilos

Essi Väänänen

Minit:

Nella Andelin WD

Hilpi Hohti

Venla Hämäläinen

Kira Konovets

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

Ella Syrjä

Alma Söyri

Tintit:

Krista Kaasinen

Meeri Manninen

Nia Pulkkinen

Kaikki

Puolet sarjasta järjestykseen, loput luistelujärjestyksessä

Aluesarjat

Julianne 1/3 erityismaininta hyvästä tulkinnasta

Essi 2/3

Minit

Jenna 1/15

Ella 2/15

Kira 3/15

Alma 6/16 erityismaininta iloisesta esityksestä

Venla 7/15

Tintit

Meeri 4/11 erityismaininta iloisesta esityksestä

 

15.-17.12.

SM 2018

Valmentaja(t): Tero ja Paiu

YLHL, Tikkurila

SM-Seniorit

Nelma Hede

SM-Juniorit

Melina Brusi

SM-Seniorit

Nelma Hede

SM-Juniorit

Melina Brusi

SM-Seniorit

Nelma 7/10

SM-Juniorit

Melina 17/20

2018

      

Tammi-
kuu

      
to 4.1.

VO Kutsukilpailu

n.14-18

Valmentaja: Tero

YLETK, Tapiola

SM-Nov VO

Jenni Aalto

Moa Rönnholm

SM-Nov VO 

Jenni Aalto WD

Moa Rönnholm

Moa 6/7
5.-7.1.

FroggieCup (IC)

Valmentaja(t): pe-Aino, la+su-Paiu

Perjantai 5.1.

SM-nov LO 19.10

Lauantai 6.1.

Debs 11.20

SM-nov VO 15.45

Jun LO 19.05

Sunnuntai 7.1.

Springs B 8.30

Novice B 10.50

Springs A 15.30

Jun VO 17.35

YLHSK, Helsinki

Debytantit:

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale

Junior B

Alisa Paastela

Reea Saarinen

Adv.Novice

Jenni Aalto

Isabel Haavisto

Moa Rönnholm

Novice B

Sonja Grönholm

Julianne Vilos WD

Springs A

Olivia Vilos WD

Sara Parkkari

Springs B

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Debs A 04-05:

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale WD

Junior B

Alisa Paastela

varalla 2.

Reea Saarinen

Adv.Novice

Jenni Aalto WD

Isabel Haavisto

Moa Rönnholm

Novice B

Sonja Grönholm

Springs A

Sara Parkkari

Springs B

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

varalla 8.

Vera Konovets

Debs A 04-05 

Tia 6/30

Ida 18/30

 

Junior B 

Alisa P 4/17

 

Adv.Novice 

Moa 6/17

Isabel 9/17

 

Novice B 

Sonja 13/30

 

Springs A 

Sara 25/25

 

Springs B 

Eevi 9/20

Nelli 19/20

5.-7.1.

CrystalCup (IC)

Valmentaja: Tero

Nov - pe (iltapäivä)

Jun - la+su (iltakisat)

 

YLML, Mikkeli

Juniorit

Anni Rantamäki

Alisa Hakola

Mariela Tapio

Christina Holm

Mira Mansikkaniemi

Noviisit

Camilla Kokko

Juniorit 

Anni Rantamäki WD

Alisa Hakola

Mariela Tapio

Noviisit 

Camilla Kokko

Juniorit 

Mariela 3/28

Alisa H 10/28

 

Noviisit 

Camilla 6/35

 

13.-14.1.

SM-Noviisit 2. vk

kilpailu iltapäivällä!

Valmentaja: Tero

YL

LTL,

Lahti

Jenni Aalto

Isabel Haavisto

Moa Rönnholm

Jenni Aalto

Isabel Haavisto

Moa Rönnholm

Jenni 12/48

Moa 17/48

Isabel 21/48

11.-14.1.

GlissOpen

Valmentaja: Paiu

perjantai 12.1.

BasicNoviceB alk 11.45

Jun SP alk 17.00

lauantai 13.1.

Jun FS alk 16.25

 

YLTallinna, Viro

ISU Junior

Mariela Tapio

Alisa Hakola

Venla Väisänen WD

Christina Holm

Mira Mansikkaniemi

Reea Saarinen

Isabella Vilos

BasicNoviceB (Nov)

Siiri Liukkonen

Camilla Kokko

Sonja Grönholm

Daniela Lakner

ISU Junior

Mariela Tapio

Alisa Hakola

Christina Holm

Mira Mansikkaniemi

Reea Saarinen

Isabella Vilos

Basic NoviceB

Siiri Liukonen

Camilla Kokko

Sonja Grönholm

Daniela Lakner WD

 

ISU Junior

Mariela 8/27

Christina 11/27

AlisaH 12/27

Mira 14/27

Reea 17/27

Bella 27/27

 

BasicNoviceB

Sonja 9/25

Siiri 12/25

Camilla 15/25

 

ti 16.1.

B-Silmut 2. aluevalintakilpailu

noin klo 13.30-16.30

Valmentaja: Siiri

YLHTK

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen WD

Meeri 8/20

Sara 14/20

Eevi 15/20

Vera 20/20

pe 19.1.

Minit 2. aluevalintakilpailu

Valmentaja: Siiri

 

YLHL, Pirkkola

Minit -08

Ella Syrjä

Alma Söyri

Minit -09

Nella Andelin

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

Minit -08  

Ella Syrjä

Alma Söyri

Minit -09 

Nella Andelin

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

 

Ella 8/17

Alma 13/17

 

Nella 3/12

Jenna 5/12

Emma 9/12

Siiri 10/12

20.1.Aikuiset 2. kilpailuMLSaiMLIce Comedy  
la 20.1.

HyvinkääTrophy

Valmentaja: Aino

 

YLHyTL, Hyvinkää

Juniorit

Inka Koivisto

Isabella Vilos

Aluejuniorit (ISU-arviointi)

Jenna Koistinen

Aluenoviisit (ISU-arviointi)

Essi Väänänen

Julianne Vilos

Noviisit

Daniela Lakner

Siiri Liukkonen

Camilla Kokko

A-silmut

Olivia Vilos

Juniorit

Inka Koivisto

Isabella Vilos

Aluejuniorit

Jenna Koistinen

Aluenoviisit

Essi Väänänen

Julianne Vilos

Noviisit

Daniela Lakner WD

A-silmut

Olivia Vilos

Juniorit 

Inka 11/18

Isabella 16/18

Aluejuniorit 

Jenna 5/10

Aluenoviisit 

Julianne 2/16

Essi 14/16

A-silmut 

Olivia 16/18

 

 

La 27.1.

KultaHelmiCup kuukausikilpailu EVT

Valmentaja: EVTn valmentajat

YLEVT

Aluesarjat:

Jenna Koistinen

Julianne Vilos

Essi Väänänen

Minit:

Nella Andelin

Hilpi Hohti

Venla Hämäläinen

Kira Konovets

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

Ella Syrjä

Alma Söyri

Tintit:

Krista Kaasinen

Meeri Manninen

Nia Pulkkinen

Pikkutintit

Hertta Hohti

Sara Kaasinen

Maryam Nguyen

Anni Ollanketo

Iida Relander

Elmo Salonen

Kaikki

Puolet sarjasta järjestykseen, loput luistelujärjestyksessä

 

Aluesarjat: 

Julianne 1/4

Essi 2/4

Jenna 3/4

Minit:

Alma 2/17

Nella 3/17

Ella 5/17

Jenna 7/17, erityismaininta: huolelliset ja siistit vaakaliu'ut

Pikkutintit:

Hertta 7/10

Elmo erityismaininta: hieno tarjotinliuku

27.-28.1.

Juniorit 2. vk

Valmentaja: Tero

YLKaTa, Kauniainen

Alisa Hakola

Christina Holm

Inka Koivisto

Mira Mansikkaniemi

Alisa Paastela

Anni Rantamäki

Reea Saarinen

Mariela Tapio

Isabella Vilos

Venla Väisänen

Alisa Hakola

Christina Holm

Inka Koivisto

Mira Mansikkaniemi

Alisa Paastela

Anni Rantamäki

Reea Saarinen

Mariela Tapio

Isabella Vilos WD

Venla Väisänen WD

Mariela 4/39

Alisa P 10/39

Alisa H 12/39

Mira 13/39

Christina 15/39

Anni 16/39

Reea 28/39

Inka 31/39 (LO)

Helmi-
kuu

      
30.1.-3.2.

MentorTorunCup (ISU)

Valmentaja: Paiu

YLTorun, Puola

Senior Ladies

Nelma Hede WD

Junior Ladies

Vilma Leppänen

Nelma Hede WD

Vilma Leppänen

Vilma 13/25
1.-4.2.Nordics 2018YLSTLL, RovaniemiNelma HedeNelma HedeNelma 10/16
3.2Tiksi IceClub 2018MLTTK, Tikkurila

Ice Sympathy
Ice Melody
Ice Fantasy
Ice Infinity
Ice Comedy

Ice Sympathy

Ice Melody

Ice Fantasy

Ice Infinity

Ice Comedy

 

Ice Sympathy 1/9

Ice Melody 3/7

Ice Infinity 3/3

Ice Comedy 3/6

la 10.2.

ML Minorit ja YL Debytantit 2. vk

YL valmentaja: Paiu

ML+
YL
EVT, Tikkurila

ML Minorit:

Ice Melody

YL Debytantit:

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale

Ice Melody

 

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale

 

Ice Melody 2/6

Debytantit: 

Tia 2/23

Lumia 7/23

Ida 8/23

16.-18.2.JegviragCup (ISU)YLMiskolc, UnkariVilma LeppänenVilma Leppänen 
la 17.2.

ML Tulokkaat ja Noviisit + YL Noviisit 2. vk

YL valmentaja: Paiu

ML+
YL
TRT, Turku

ML Tulokkaat:

Ice Sympathy

YL Noviisit:

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Siiri Liukkonen

Oona Löytökorpi

Ranja Salama

Ice Sympathy

 

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Siiri Liukkonen

Oona Löytökorpi

Ranja Salama

 
la 17.2.

KultaHelmiCup kuukausikilpailu TTK

Valmentaja(t): Aino, Siiri ja Linda

YLTTK, Tikkurila

Aluesarjat:

Jenna Koistinen

Julianne Vilos

Essi Väänänen

Minit:

Nella Andelin

Hilpi Hohti

Venla Hämälinen

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

Ella syrjä

Alma Söyri

Tintit:

Krista Kaasinen

Meeri Manninen

Nia Pulkkinen

Pikkutintit:

Hertta Hohti

Sara Kaasinen

Maryam Nguyen

Anni Ollanketo

Iida Relander

Elmo Salonen

Kaikki 
ti 20.2.

Debytantit ja Noviisit Aluemestaruuskilpailu

Valmentaja: Paiu

Alustava aikataulu:

Noviisitytöt 12-15.07

Debytanttitytöt 15.41-18.35

YLHL, Helsinki

Debyt:

Ida Johansson

Lumia Taipale

Tia Sajalahti

Noviisit:

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Siiri Liukkonen

Oona Löytökorpi

Ranja Salama

Julianne Vilos

Debyt

Ida Johansson

Tia Sajalahti

Lumia Taipale

Noviisit

Sonja Grönholm

Camilla Kokko

Siiri Liukkonen

Oona Löytökorpi

Ranja Salama

Julianne Vilos

 
ke 21.2.

A-silmut aluemestaruuskilpailu

Valmentaja: Aino

Ilmoita 29.1. mennessä osoitteeseen ilmoittautumiset.ttk@gmail.com, mikäli et osallistu kilpailuihin

YLHTK, Oulunkylä

Olivia Vilos

Olivia Vilos

 
pe 23.2.Mary Cohr Skate

SM-Noviisit ja SM-Juniorit Aluemestaruuskilpailu (VO)

Valmentaja: Paiu

B-silmujen Kutsukilpailu (ISU-arviointi)

Valmentaja: Aino

YLTTK, Tikkurila

SM-Noviisit:

Jenni Aalto

Isabel Haavisto

Moa Rönnholm

SM-Juniorit:

Vilma Leppänen

B-Silmut

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

  
24.-25.2.

Juniorit Loppukilpailu + HF

Valmentaja: Tero

YLRTL, Riihimäki

Loppukilpailu

Alisa Hakola

Mira Mansikkaniemi

Alisa Paastela

Mariela Tapio

HF

Christina Holm

Venla Väisänen WD

Anni Rantamäki

  

Maalis-kuu

      
1.-4.3.Sarajevo Open (ISU)YLSarajevo, Bosnia HerzegovinaNelma Hede  
3.-4.3.Muodostelma SM2018MLHTK, Helsinki

Ice Fantasy

Ice Infinity

  
8.3.Minejen AluemestaruuskilpailuYLEsJT, Leppävaara

2008

Ella Syrjä

2009

Nella Andelin

Jenna Ollanketo

  
8.-11.3.

SkateMalmö

Valmentaja: Paiu

Ilmoita 7.2. mennessä, ilmoittautumiset.ttk@gmail.com, mikäli haluat tilata lounaan/illallisen hallilta

alustava aikataulu:

to 8.3.

Basic Novice A 14.30 ->

Adv.Novice (15) LO 19 ->

pe 9.3.

Adv.Novice (15) VO 12->

Junior Ladies LO 15.20 ->

la 10.3.

Junior Ladies VO 15 ->

YLMalmö, Ruotsi

Junior Ladies

Venla Väisänen

Alisa Paastela

Christina Holm

Mira Mansikkaniemi

Mariela Tapio

Alisa Hakola

Anni Rantamäki

Reea Saarinen

Isabella Vilos

Adv.Novice

Jenni Aalto

Basic Novice A

Olivia Vilos

Junior 

Venla Väisänen

Alisa Paastela WD

Christina Holm

Mira Mansikkaniemi

Mariela Tapio

Alisa Hakola

Anni Rantamäki

Reea Saarinen

Isabella Vilos

Adv. Novice

Jenni Aalto

BasicNoviceA 

Olivia Vilos

 

 
La 10.3.

KultaHelmiCup kuukausikilpailu EVT

Valmentaja: EVTn valmentajat

YLEVT

Aluesarjat:

Jenna Koistinen

Juilanne Vilos

Essi Väänänen

B-silmut:

Vera Konovets

Meeri Kääriäinen

Sara Parkkari

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

Minit:

Nella Andelin

Hilpi Hohti

Venla Hämäläinen

Kira Konovets

Siiri Laijoki

Jenna Ollanketo

Emma Smullen

Ella Syrjä

Alma Söyri

Tintit:

Krista Kaasinen

Meeri Manninen

Nia Pulkkinen

Pikkutintit:

Hertta Hohti

Sara Kaasinen

Maryam Nguyen

Anni Ollanketo

Iida Relander

Elmo Salonen

Erin Pirskanen

Milja Kuusinen

 Puolet sarjasta järjestykseen, loput luistelujärjestyksessä
10.-11.3.

Debytantit ja Noviisit KF ja HF

Valmentaja: Tero

YLETK, Espoo

Debytantit KF:

Tia Sajalahti

Debytantit HF:

Ida Johansson

Lumia Taipale

Noviisit:

  
pe 16.3.B-silmut Aluemestaruuskilpailu ja HopeafinaaliYLEVT, Myyrmäki

Aluemestaruus:

Sara Parkkari

Meeri Kääriäinen

Hopeafinaali:

Vera Konovets

Eevi Rantamäki

Nelli Väisänen

  
17.-18.3.Minorit, Tulokkaat ja Aikuiset 3. kilpailuMLVG-62, Naantali   
24.-25.3.

SM-Noviisit SM2018 ja HF

Valmentaja: Tero

YL 

SM

Jenni Aalto

HF

Moa Rönnholm

Isabel Haavisto

  
ke 28.3.Minejen HopeafinaaliYLMTK,

2008

Alma Söyri

2009

Siiri Laijoki

Emma Smullen

  
Ma 16.4.KultaHelmi LoppukaronkkaYLEVT, MyyrmäkiKaikki KultaHelmiCupiin osallistuneet luistelujat