Kilpailutulokset 2015 - 2016

pvm

Kilpailu

Laji

Paikka

Luistelija

Sijoitus / pisteet

Syyskuu

 

 

 

 

 

25.-27.9

Tikkurila Trophy 2015
TTK:n järjestämä kilpailu

YL

TTK, Tikkurila

Senior A
Vilma Lehtinen

Junior A
Lotta Malinen
Nelly Rantanen
Alli Rytsölä
Mariela Tapio

Junior B
Rebecca Graskog
Veera Hyttinen
Inari Kurenmaa
Jenni Lahtinen

Senior A
WD

Junior A
7. / 103,15
17. / 79,98
14. / 85,74
13. / 85,80

Junior B
5. / 89,37
18./72,47
7. / 87,89
2. / 93,27

 

 

 

 

Novice A
Alisa Hakola
Inka Koivisto
Alisa Paastela
Anni Rantamäki
Moa Rönnholm
Reea Saarinen
Jasmin Taivassalo
Isabella Vilos
Venla Väisänen

Novice A
4. / 88,59
29. / 68,31
12. / 81,39
27. / 72,07
17. / 78,15
31. / 67,65
30. / 68,21
24. / 73,51
22. / 73,90

 

 

 

 

Novice B
Sonja Grönholm
Camilla Kokko
Jenna Koistinen
Katariina Leskinen
Siiri Liukkonen

Novice B 
16. / 37,92
20. / 32,67
21. / 32,40
19. / 33,87
14. / 38,98

 

 

 

 

Debutants A
Jenni Aalto
Isabel Haavisto
Tia Sajalahti

DebutantsA 
33. / 33,19
15. / 43,89
31. / 36,30

 

 

 

 

Springs A 05
Lumia Taipale

Springs A 04
Daniela Lakner

SpringsA05
12. / 28,04

SpringsA04
WD

 

 

 

 

Springs B 2005-2006
Emmalina Piitulainen
Moona Halttunen
Olivia Vilos

Springs B 2004-2005
Ranja Salama
Julianne Vilos

Springs B 2005-2006
17. / 31,33
18. / 30,33
23. / 26,67

Springs B 2004-2005
13. / 32,67
12. / 32,67

 

 

 

 

Springs C
Julia Forss

Debutants C Rosa-Maria Ammer

SpringsC
3. / 31,33

DebutantsC
4. / 37,00

3. - 4.10

Eurohonka Trophy 

YL

JTL, Järvenpää

Junior A
Nelly Rantanen

Novice A 
Inka Koivisto

Novice B
Sonja Grönholm

Debutants A 
Jenni Aalto

Junior A
14. / 82,79

Novice A
22. / 66,40

Novice B
8. / 39,69

Debutants A
6. / 46,56

15.10

KaTa 30 vuotta kutsukilpailu ISU sarjoille

YL

KaTa, Kauniainen

Silmu A
Lumia Taipale

Noviisit
Camilla Kokko
Katariina Leskinen
Siiri Liukkonen
Sonja Grönholm

Juniorit LO
Veera Hyttinen

Silmu A
22. / 25,04

Noviisit
8. / 33,61
9. / 33,19
5. / 36,78
6. / 36,18

Juniorit LO
10. / 25,41
 

16. - 17.10

SM-Noviisien Kutsukilpailu

YL

TTK, Tikkurila

SM-Noviisit
Alisa Hakola
Alisa Paastela
Anni Rantamäki
Moa Rönnholm
Reea Saarinen
Jasmin Taivassalo
Isabella Vilos
Venla Väisänen

SM-Noviisit
6. / 79,89
2. / 89,78
17. / 68,75
15. / 72,52
19. / 68,58
7. / 79,29
16. / 68,89
18. / 68,61

17.-18.10

SM-Sen ja SM-Jun 1. valintakilpailu

YL

TapTL, Tampere

SM-Jun
Lotta Malinen
Mariela Tapio

SM-Jun
10. / 104,65
24. / 87,43

22. - 25.10

ISU Tinavia Cup

YL

Trnava, Slovakia

Lotta Malinen

9. / 92,72

24.-25.10

Senioreiden ja junioreiden 1. valintakilpailu

YL

RTL

Juniorit
Rebecca Granskog
Veera Hyttinen
Jenni Lahtinen
Inari Kurenmaa
Alli Rytsölä
Nelly Rantanen

Seniorit
Vilma Lehtinen

Juniorit
11. / 80,84
20. / 72,56
4. / 91,25
6. / 86,67
3. / 91,67
2. / 92,02

Seniorit
2. / 94,15

la 31.10

HSK Kutsukilpailu

ML

HSK

Ice Melody
Ice Sympathy

4. / 58,67
2. / 49,33

Marraskuu

 

 

 

 

 

31.10-1.11

SM-Nov 1. valintakilpailu

YL

Koovee, Tampere

SM-Noviisit
Alisa Hakola
Inka Koivisto
Alisa Paastela
Anni Rantamäki
Moa Rönnholm
Reea Saarinen
Jasmin Taivassalo
Isabella Vilos
Venla Väisänen

SM-Noviisit
9. / 91.65
42. / 56,22
4. / 99,75
35. / 72,54
20. / 81,95
39. / 68,74
16. / 83,78
31. / 75,84
17. / 83,22


 

6. -8.11

PromoCup

YL

SalPa

Debytants A
Tia Sajalahti

Novice A
Venla Väisänen
Isabella Vilos
Inka Koivisto
Jasmin Taivassalo
Reea Saarinen

Junior B
Alli Rytsölä
Nelly Rantanen

Debytants A
17. / 38,73

Novice A
4. / 30,71
17. / 26,52
19. / 25,15
3. / 31,57
11. / 27,81

Junior B
7. / 84,02
12. / 78,51
 

6. -8.11

Kymenlaakso Cup 2015

YL

Koujt,
Kouvola

Debs A
Isabel Haavisto
Jenni Aalto

Novice B
Oona Löytökorpi
Sonja Grönholm
Camilla Kokko
Siiri Liukkonen
Katariina Leskinen

Novice A + VO
Melina Brusi
Moa Rönnholm

Junior A + VO
Mona Lehtinen
Mariela Tapio

Junior B LO + VO 
Rebecca Granskog
Jenni Lahtinen
Inari Kurenmaa
Veera Hyttinen

Debs A
6. / 49,24
14. / 44,78

Novice B
9. / 36,47
11. / 34,31
7. / 37,83
WD
8. / 37.01

Novice A
WD
3. / 88,47

Junior A
4. / 36,21 SP
WD

Junior B
3. / 86,95
2. / 89,44
4. / 86,07
7. / 78,57

7. -8.11

KeLS - ISU ja tähtisarjat kutsukilpailu

YL

Kerava

Minit
Sara Parkkari

Silmu B
Siiri-Lotta Ahonen
Julianne Vilos

Silmu C 
Essi Väänänen

Silmu A
Lumia Taipale

Aluedebytantit
Rosa-Maria Ammer

SM-Noviisit
Anni Rantamäki

Minit
21. / 30,75

Silmu B
13. / 36,17
8. / 38,00

Silmu C
8. / 30,67

Silmu A
18. / 26,57

Aluedebytantit
WD

SM-Noviisit
10. / 76,61

7. - 8.11

SM-sarjojen 1. valintakilpailu

ML

VG-62, Naantali

Ice Fantasy

11. / 40,73

14.-15.11

SM-Sen ja SM-Jun 2. valintakilpailu

YL

TRT, Turku

SM-Seniorit
Vilma Lehtinen

SM-Juniorit 
Mona Lehtinen
Lotta Malinen
Mariela Tapio

SM-Seniorit
7. / 99,90

SM-Juniorit
22. / 91,64
15. / 95,48
20. / 92,54

ti 17.11

A-Silmujen syksyn aluevalintakilpailu

YL

HTK,
Paloheinä

Daniela Lakner
Lumia Taipale

32. / 21,82
25. / 30,31

to 19.11

B-Silmujen 1. aluevalintakilpailu

YL

ETK,
Espoonlati

Siiri-Lotta Ahonen
Moona Halttunen
Emmalina Piitulainen
Ranja Salama
Julianne Vilos
Olivia Vilos

10. / 39,00
27. / 30,00
13. / 37,67
18. / 34,00
14. / 37,33
16. / 35,67

18. - 22.11

ISU Open Andorra2015

YL

Canillo,
Andorra

Melina Brusi
Alisa Hakola

3. / 74,84
4. / 70,07

20.-22.11

Wasa Cup

YL

VLK

Senior B 
Heljä Mäkinen

Junior A
Alli Rytsölä

Novice A
Josefiina Grönlund
Moa Rönnholm
Isabella Vilos

Senior B
2. / 93,71

Junior A
6. / 88,84

Novice A
16. / 70,50
4. / 89,55
10. / 80,40

 

21.-22.11

Kansallisten sarjojen 1. kilpailu

ML

JyTLS,
Jyväskylä

Ice Sympathy
Ice Melody
Ice Comedy

5. / 59,60
9. / 50,80
7. / 53,40

su 29.11

Nov ja Deb 1. valintakilpailu

YL

EVT 

Noviisit
Sonja Grönholm
Camilla Kokko
Katariina Leskinen
Siiri Liukkonen
Oona Löytökorpi

Debytantit
Jenni Aalto
Isabel Haavisto
Tia sajalahti

Noviisit
24. / 34,16
11. / 38,99
18. / 36,75
21. / 35,81
25. / 34,06

Debytantit
10. / 45,83
24. / 40,33
23. / 40,60

su 29.11

Tiksi Ice Club 2016
TTK:n järjestämä kilpailu

ML

TTK, Tikkurila

Ice Sympathy
Ice Melody
Ice Fantasy
Ice Comedy

5. / 59,00
5. / 32,73
6. / 43,55
2. / 53,00

Joulukuu

 

 

 

 

 

30.11 - 6.12

ISU Santa Claus Cup Budabest

YL

Budabest,
Unkari

Junior
Lotta Malinen

Advanced Novice
Alisa Hakola

Junior
25. / 89,19

Advanced Novice
33. / 58,62

5.12

Minien II lohkon syksyn aluevalintakilpailu

YL

TTK,
Tikkurila

Sara Parkkari

8. / 31,17

5.-6.12

SM-sarjojen 2. valintakilpailu

ML

HTK

Ice Fantasy

11. / 44,13

la 5.12

ISU ja Tähtisarjojen kutsukilpailu

YL

TL, Tuusula

Silmu A
Lumia Taipale
Daniela Lakner

Debytantit
Jenni Aalto

Noviisit
Katariina Leskinen
Oona Löytökorpi
Sonja Grönholm

Aluesilmut
Julia Forss
Essi Väänänen

Silmu A
5. / 32,68
14. / 27,08

Debytantit
2. / 47,28

Noviisit
7. / 40,90
14. / 34,12
6. / 41,64

Aluesilmut
2. / 46,67
6. / 41,00

su 6.12

Tähtisarjojen kutsukilpailu

YL

TL, Tuusula

Moona Halttunen
Emmalina Piitulainen
Ranja Salama
Olivia Vilos

28. / 27,67
9. / 42,33
10. / 40,67
14. / 39,33

su 13.12

Aluesarjojen kutsukilpailu

YL

MTK, Vuosaari

Minit
Sara Parkkari
Vera Konovets

B-Silmut
Siiri-Lotta Ahonen
Julianne Vilos
Moona Halttunen
Ranja Salama
Olivia Vilos

Aluesilmut
Essi Väänänen
Julia Forss

Aluedebytantit
Rosa-Maria Ammer

Minit
2. / 35,33
4. / 30,00

B-Silmut
5. / 42,67
3. / 44,67
9. / 32,00
8. / 38,88
7. / 38,67

Alusilmut
3. / 34,67
2. / 35,00

Aluedebytantit
1. 42,67

12.-13.12

OuluSkate

YL

Oulu

Senior B
Heljä Mäkinen

Junior A
Nelly Rantanen
Alli Rytsölä
Mona Lehtinen
Mariela Tapio

Junior B
Venla Mikkelä
Inari Kurenmaa
Rebecca Granskog
Jenni Lahtinen
Veera Hyttinen

Novice A
Nelly Levänen
Melina Brusi
Alisa Hakola
Josefiina Grönlund
Isabella Vilos

Novice B
Siiri Liukkonen
Camilla Kokko

Debs A
Isabel Haavisto
Tia Sajalahti

Senior B 
2. / 86,53

Junior A 
3. / 88,0
2. / 91,52
WD
WD

Junior B 
7. / 85,78
WD
3. / 93,61
4. / 92,01
10. / 79,98

Novice A 
9. / 71,18
3. / 92,05
2. / 92,65
11. / 66,90
4. / 86,82

Novice B 
4. / 37,84
1. / 44,09

Debs A
3. / 47,01
4. / 46,87

su 13.12

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu

ML

EVT,
Tikkurila

Ice Melody
Ice Sympathy

6. / 63,50
6. / 57,25

18.-20.12

SM-Senioreiden ja SM-Junioreiden SM 2016

YL

ML, Mikkeli

Vilma Lehtinen

8. / 117,95

Tammikuu

 

 

 

 

 

la 6.1.

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu

ML

VG-62, Turku

Ice Melody

9. / 20,10

la 9.1.

Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailu
TTK:n ja EVT:n järjestämä kilpailu

ML

TTK ja EVT, Tikkurila

Ice Sympathy
Ice Melody
Ice Fantasy
Ice Comedy

6. / 49,80
7. / 62,00
7. / 41,83
4. / 60,25

9. - 10.1

SM-Nov 2. valintakilpailu

YL

EsJT

Melina Brusi
Josefiina Grönlund
Alisa Hakola
Inka Koivisto
Vilma Leppänen
Nelly Levänen
Alisa Paastela
Anni Rantamäki
Moa Rönnholm
Reea Saarinen
Jasmin Taivassalo
Isabella Vilos
Venla Väisänen

1. / 108,37
26. / 77,24
7. / 92,49
43. / 55,06
10. / 87,26
42. / 61,62
WD
36. / 73,46
15. / 84,33
35. / 73,57
32. / 74,36
25. / 77,75
24. / 77,83

vko 2

A-Silmujen kevään aluevalintakilpailu

YL

ETK, Espoo

Lumia Taipale
Daniela Lakner

26. / 29,10
28. / 27,49

14.-17.1

Gliss Open 2016

YL

Tallinna, Viro

Adv Nov 
Alisa Hakola
Isabella Vilos
Venla Väisänen
Melina Brusi
Josefiina Grönlund
Inka Koivisto
Nelly Levänen
Moa Rönnholm
Anni Rantamäki
Reea Saarinen

Junior A
Mariela Tapio
Mona Lehtinen
Lotta Malinen
Nelly Rantanen

Senior A
Vilma Lehtinen

Adv Novice
14. / 71,98
17. / 70,06
18. / 69,94
10. / 76,90
29. / 60,10
27. / 62,98
31. / 53,30
11. / 74,24
22. / 65,57
19. / 67,49

Junior A 
WD
WD
1. / 111,30
13. / 91,48

Senior A 
5. / 99,78

16.-17.1

Senioreiden ja junioreiden 2. valintakilpailu
TTK:n järjestämä kilpailu

YL

TTK, Tikkurila

Juniorit
Rebecca Granskog
Veera Hyttinen
Inari Kurenmaa
Jenni Lahtinen
Venla Mikkelä

Seniorit
Heljä Mäkinen

Juniorit
11. / 84,41
27. / 69,11
2. / 88,78
4. / 87,11
13. / 82,09

Seniorit
2. / 83,79

16.-17.1

Leon Lurje Trophy

ML

Göteborg, Ruotsi

Ice Fantasy

4. / 96,67

20.1

Aluesilmujen kutsukilpailu

YL

EVT, Myyrmäki

Aluesilmut
Julia Forss
Essi Väänänen

Aluedebytantit
Rosa-Maria Ammer

Aluesilmut
3. / 38,00
1. / 45,00

Aluedebytantit
6. / 43,67

23.-24.1

Nov ja Deb 2. valintakilpailu

YL

SalPa

Noviisit
Sonja Grönholm
Camilla Kokko
Katariina Leskinen
Siiri Liukkonen
Oona Löytökorpi

Debytantit
Jenni Aalto
Isabel Haavisto
Tia sajalahti

Noviisit
19. / 37,53
26. / 33,44
23. / 35,50
24. / 34,77
22. / 36,10

Debytantit
17. / 42,79
10. / 46,41
21. / 41,01

29.-31.1

Froggie Cup

YL

HSK

Sen B
Heljä Mäkinen

Jun A
Mona Lehtinen
Lotta Malinen
Alli Rytsölä
Nelly Rantanen

Jun B
Venla Mikkelä
Inari Kurenmaa

Nov B
Siiri Liukkonen
Camilla Kokko
Sonja Grönholm

Sen B
1. / 97,09

Jun A
WD
3. / 113,26
17. / 85,78
20. / 73,85

Jun B
14. / 73,72
WD

Nov B
15. / 36,77
18. / 35,27
24. / 33,04

 

 

 

 

Debs A
Isabel Haavisto
Jenni Aalto
Tia Sajalahti

Debs A
13. / 46,63
WD
19. / 41,32

 

 

 

 

Springs B
Siiri-Lotta Ahonen
Emmalina Piitulainen

Springs B
19. / 40,25
22. / 38,50

30.-31.1

Willa Trophy

YL

Hyvinkää

Nov B
Jenna Koistinen
Oona Löytökorpi
Katariina Leskinen

Springs A
Daniela Lakner
Lumia Taipale

Springs B
Julianne Vilos 
Olivia Vilos
Moona Halttunen

Springs C
Julia Forss
Essi Väänänen

Nov B
WD
6. / 40,02
4. / 42,36

Springs A
10. / 34,78
15. / 31,03

Springs B 
WD
8. / 38,67
WD

Springs C
5. / 35,33
6. / 35,00

 

 

 

 

Cubs 2007
Vera Konovets
Sara Parkkari

Cubs 2006
Meeri Kääriäinen

Cubs 2007
13. / 31,33
8. / 38,33

Cubs 2006
12 / 30,00

su 31.1

Muodostelmaluistelun Kutsukilpailu

ML

LTL, Lahti

Ice Melody

3. / 64,75

Helmikuu

 

 

 

 

 

pe 5.2

Edea Cup Debytanttien Aluemestaruuskilpailu

YL

HL, Pirkkola

Jenni Aalto
Isabel Haavisto
Tia Sajalahti

WD
WD
WD

la 6.2

B-Silmujen kevään aluevalintakilpailu
TTK:n järjestämä kilpailu

YL

TTK, Tikkurila

Siiri-Lotta Ahonen
Moona Halttunen
Emmalina Piitulainen
Ranja Salama
Julianne Vilos
Olivia Vilos

8. / 41,33
WD
WD
9. / 41,33
WD
11. / 39,00

6. - 7.2

Kansallisten sarjojen 2. kilpailu
TTK:n ja EVT:n järjestämä kilpailu

ML

TTK ja EVT, Tikkurila

Ice Sympathy
Ice Melody
Ice Comedy

7. / 55,80
5. / 28,45
7. / 63,00

ti 9.2

Piruetti Cup

YL

HL, Pirkkola

Daniela Lakner
Lumia Taipale

30. / 19,98
WD

ke 10.2

Minien 2. aluevalintakilpailu

YL

EsJT, Tapiola

Minit 2007
Sara Parkkari
Vera Konovets

Minit 2006
Meeri Kääriäinen

Minit 2007
16. / 28,17
14. / 28,33

Minit 2006
15. / 23,33

la 13.2

Kutsukilpailu

ML

ETK, Tapiola

Ice Fantasy
Ice Melody

3. / 45,36
4. / 28,72

17. - 21.2

ISU Bavarian Open

YL

Oberstdorf, Saksa

Alisa Hakola
Melina Brusi

20.-21.2

Nov ja Deb KF ja HF

YL

OTK, Oulu

Hopeafinaali
Jenni Aalto
Isabel Haavisto


15. / 44,40
6. / 48,86

25. - 26.2

Kutsukilpailu

YL

KaTa, Kauniainen 

SM-Noviisit LO
Vilma Leppänen
Jasmin Taivassalo
Reea Saarinen
Nelly Levänen
Anni Rantamäki
Moa Rönnholm
Venla Väisänen
Isabella Vilos

Juniorit
Venla Mikkelä
Veera Hyttinen


1. / 33,85
5. / 30,94
12. / 27,85
15. / 21,55
14. / 21,88
3. / 32,72
13. / 25,80
6. / 30,78


6. / 78,917
7. / 78,80
 

pe 26.2

Yliveto Trophy 2016.

SM-Noviisien ja Noviisien aluemestaruuskilpailu

TTK:n järjestämä kilpailu 

YL

TTK, Tikkurila 

SM-Noviisit
Melina Brusi
Alisa Hakola
Vilma Leppänen
Nelly Levänen
Jasmin Taivassalo
Anni Rantamäki
Moa Rönnholm
Reea Saarinen
Isabella Vilos
Venla Väisänen

Noviisit
Camilla Kokko
Katariina Leskinen
Siiri Liukkonen
Oona Löytökorpi


4. / 63,43
8./ 60,75
3. / 64,70
26. / 39,77
19. / 50,82
16. / 52,09
9. / 57,54
20. / 50,71
15. / 52,98
23. / 47,46


5. / 42,69
10. / 34.38
4. / 43,12
6. / 40,72

27.-28.2

SM-sarjojen SM 2016

ML

HL

Ice Fantasy

10. / 46,99

Maaliskuu

 

 

 

 

 

la 5.3

Kutsukilpailu

YL

MJT, Pajulahti

B-Silmut
Julianne Vilos
Moona Halttunen
Ranja Salama

Aluesilmut
Julia Forss
Essi Vänänen

Aluedebytantit
Rosa-Maria Ammer

B-Silmut

10. / 32,00
7. / 38,33

Aluesilmut
5. / 32,00
6. / 31,67

Aluedebytantit
3. / 34,00
 

la 5.3

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu

ML

HSK

Ice Fantasy 

 

su 6.3

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu 

ML

KeMu, Kerava

Ice Sympathy 
Ice Comedy

3. / 64,25
2. / 59,50

5. - 6.3

Senioreiden ja junioreiden LK ja junioreiden HF

YL

JTL, Järvenpää

Juniorit LK
Alli Rytsölä
Nelly Rantanen
Jenni Lahtinen
Inari Kurenma

Juniorit HF
Rebecca Granskog

Seniorit LK
Heljä Mäkinen

Juniorit LK
10. / 89,33
11. / 88,86
19. / 83,13
8. / 92,85

Juniorit HF
9. / 54,55

Seniorit LK
5. / 89,94

11.-13.3

Skate Malmö

YL

Malmö, Ruotsi

Junior A
Mona Lehtinen
Mariela Tapio WD
Alli Rytsölä

Adv. Novice
Anni Rantamäki
Venla Väisänen
Josefiina Grönlund
Isabella Vilos
Reea Saarinen
Inka Koivisto
Nelly Levänen

Junior A
13. / 88,83
WD
22. / 76,42

Adv. Novice
23. / 55,87
19. / 58,46
26. / 53,48
14. / 62,52
25. / 55.39
29. / 40,90
27. / 52,58

 

12.-13.3

SM-Noviisien SM ja HF 2016

YL

LTL, Lahti

SM 2016
Melina Brusi
Alisa Hakola
Alisa Paastela

HF 2016
Vilma Leppänen
Jasmin Taivassalo
Moa Rönnholm

SM 2016
20. / 89.08
18. / 93,75
WD

HF 2016
1. / 63,08
19. / 49,79
12. / 52,61

ti 15.3

Minien ja B-silmujen Hopeafinaalit

YL

HTK, Paloheinä

Minien HF
Sara Parkkari
Vera Konovets
Meeri Kääriäinen

B-Simujen HF
Moona Halttunen
Emmalina Piitulainen
Julianne Vilos

 

su 20.3

B-Silmujen Aluemestaruuskilpailu

YL

KaTa, Kauniainen

Siiri-Lotta Ahonen
Ranja Salama
Olivia Vilos

12. / 36,67
20. / 33,33
23. / 31,67

19.-20.3

Kansallisten sarjojen 3. kilpailu

ML

HSK, Espoo

Ice Sympathy
Ice Melody

10. / 58,00
9. / 30,50

31.3-2.4

ISU Avas Cup

YL

Miskolc, Unkari

Senior A
Vilma Lehtinen

Junior A
Mariela Tapio
Mona Lehtinen

Adv. Novice
Alisa Hakola
Melina Brusi

 

 

Tikkurila Trophy Springs B
Alisa Paastela 2. SM-Noviisien kutsukilpailussa 16. - 17.10.2015
Lotta Malinen Tirnavia Cup 2015
Junioreiden ja Senioreiden 1. valintakilpailu Riihimäellä
Ice Fantasy ML 1. SM-Valintakilpailu Turku
Moa Kymenlaakso Cup Novice A 3. sija
Melina ja Alisa Open Andorra 2015
TTK:n muodostelmaperhe Tiksi Ice Clubissa
Anni Rantamäki SM-Noviisit
Alisa Hakola SM-Noviisit
Tuusulan Kutsukilpailu 5.12.2015 Lumia ja Daniela
Tuusulan Kutsukilpailu 5.12.2015 Debytantti Jennille hopeaa
Emmalina, Ranja ja Olivia Tuusulan kutsukilpailussa 6.12.2015
Sara Minien Aluevalintakilpailussa 5.12.2015
Debytantit Isabel ja Jenni 1. valintakilpailussa
Wasa Cup 2015
Wasa Cup 2015 Heljä Mäkinen 2. sija
Rosa-Maria ja Sara MTK:n Kutsukilpailussa 13.12.2015
Isabel ja Tia OuluSkatessa
Jenni, Rebecca ja Veera OuluSkatessa
Melinalle kultaa ja SM-Finaalipaikka SM-Noviisien 2. valintakilpailusta
Gliss Open 2016 Lotta Malinen 1. sija Jun A sarjassa
Ice Fantasy 4. sija Leon Lurje Trophy
Ice Melodylle pronssia Lahden Kutsukilpailussa
Heljälle kultaa Froggie Cupista
Minit Meeri, Sara ja Vera 2. Aluevalintakilpailussa
Ice Fantasylle pronssia ETK:n 13.2.2016
K3 ryhmän PikkuTintit 1. Kuukausikilpailussaan