Kilpa 2 -ryhmä

KILPA 2 - ryhmässä harjoittelevat silmut, debytantit ja noviisit -sarjoissa kilpailevia luistelijoita.

Opetus on pääsääntöisesti ryhmäopetusta. Ryhmässä on tavoitteena saavuttaa seuraavaan sarjaan vaadittava taitotaso. Viikoittainen harjoittelu koostuu jääharjoittelun lisäksi erilaisista oheisharjoituksista mm. tanssista, baletista, joogasta/pilateksesta, lihashuollosta, voima- ja nopeusharjoittelusta ja muista lajitaitoja tukevista harjoitteista.

Ryhmään valitaan luistelijoilta, jotka ovat sitoutuneita ja motivoituneita kovaan harjoitteluun sekä omaavat tavoitteellisen harjoitteluasenteen.

Ryhmässä luistelevien valmentajina toimivat Tero Hämäläinen, Paiu Carlson, Aino Poikonen, Jyrina Lorenz ja Jenni Luoma. 

K2 -ryhmässä luistelevat:

Nella AndelinLinnea LampinenEmma SmullenNelli Väisänen
Venla HämäläinenJenna OllanketoElla SyrjäEssi Väänänen
Vera KonovetsSara ParkkariAlma Söyri 
Meeri KääriäinenEevi RantamäkiJulianne Vilos 
Siiri LaijokiRanja SalamaOlivia Vilos 

 

 

 
NELLA ANDELIN
Kilpailusarja 
Syntymävuosi2009
Aloittanut luistelun 6-vuotiaana
Lempivärikeltainen
Lempipiruettiistuma piruetti
LempihyppyAxel
Mikä luistelussa on parastakilpailut ja kaverit
 

 

VENLA HÄMÄLÄINEN
KilpailusarjaMinit
Syntymävuosi2009
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
LempiväriLila
LempipiruettiIstumapiruetti
LempihyppyFlippi
Mikä luistelussa on parastauuden oppiminen , kilpaileminen

Vera Konovets

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
KoreografiElina Kuutti
Aloittanut luistelun3 - 4 -vuotiaana

 

  

Meeri Kääriäinen

KilpailusarjaB-silmut
Koreografi:Oona Lindahl
Syntymävuosi2006
 

 

SIIRI LAIJOKI
KilpailusarjaMinit
Syntymävuosi2009
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
LempiväriTurkoosi
Lempipiruettiistumapiruetti
LempihyppyAxel ja Lutz
Mikä luistelussa on parastaKilpailut ja kaverit
  
JENNA OLLANKETO
KilpailusarjaMinit
Syntymävuosi2009
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
Lempiväriturkoosi
Lempipiruettiistumapiruetti
LempihyppyAxel
Mikä luistelussa on parastaohjelmanteko, kilpailut, uuden oppiminen ja ystävät
 

 

Sara Parkkari

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
KoreografiOona Lindahl
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
 

 

Eevi Rantamäki

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
KoreografiElina Kuutti
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
 

 

 

Ranja Salama

 

Kilpailusarja:Noviisit
Koreografi/t:Elina Kuutti
Syntymävuosi:2005
Aloittanut luistelun:4 -vuotiaana
Asuinpaikka:Vantaa

 

2015-2016Springs BTikkurila Trophy13.
 B-silmut1. aluevalintakilpailu18.
  Kutsukilpailu, TL10.
 B-silmutKutsukilpailu, MTK8.
 B-silmutKevään aluevalintakilpailu9.
 B-silmutKutsukilpailu, MJT7.
 B-silmutAluemestaruuskilpailu20.
    
2014-2015CupsTikkurila Trophy14.
 Minit 2005Syksyn aluekilpailu12.
 MinitKutsukilpailu3.
 Cubs 2005Froggie Cup18.
 Minit 2005Aluevalinta10.
 Minit 2005Kutsukilpailu5.
 Minit 2005Kutsukilapilu3.
 Cups 2005Spring Carnival15.

 

 

EMMA SMULLEN
KilpailusarjaMinit
Syntymävuosi2009
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
LempiväriPinkki
LempipiruettiIstumapiruetti
LempihyppyAxel
Mikä luistelussa on parastaKaikki
ELLA SYRJÄ
KilpailusarjaMinit
Syntymävuosi2008
Aloittanut luistelun4,5-vuotiaana
LempiväriTurkoosi
LempipiruettiKiihdytyspiruetti
LempihyppyAxeli
Mikä luistelussa on parastamusiikkiluistelu

 

 
ALMA SÖYRI
KilpailusarjaMinit
Syntymävuosi 2008
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
Lempivärisininen ja lila
Lempipiruettivaaka ja istumapiruetti
LempihyppyAxel
Mikä luistelussa on parastakaikki
 

 

 

Julianne Vilos

 

Kilpailusarja:Aluenoviisit
Koreografi/t:Oona Lindahl
Syntymävuosi:2004
Aloittanut luistelun:4-vuotiaana
Asuinpaikka:Espoo

 

2016-2017AluedebytTiksi Cup 20161.
 AluedebytKutsukilpailu, Helsinki (OTK)1.
 AluedebytTähtisarjojen kutsukilpailu, Tuusula1.
    
2015-2016Springs BTikkurila Trophy12.
 B-silmutKutsukilpailu, Kerava8.
 B-silmut1. aluevalintakilpailu14.
 B-silmutKutsukilpailu, Helsinki (MTK)3.

 

 

Olivia Vilos

 

Kilpailusarja:A-Silmut
Koreografi/t:Paiu Carlson
Syntymävuosi:2006
Aloittanut luistelun: 
Asuinpaikka:Espoo

 

2015-2016Springs BTikkurila Trophy23.
 B-silmut1. aluevalintakilpailu16.
  Kutsukilpailu, TL14.
 B-silmutKutsukilpailu, MTK7.
 Springs BWilla Trophy8.
 B-silmutKevään aluevalintakilpailu11.
 B-silmutAluemestaruuskilpailu23.

 

Nelli Väisänen

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
KoreografiOona Lindahl
Aloittanut luistelun5-vuotiaana
 

 

Essi Väänänen

 
KilpailusarjaAluedebytantti
KoreografiElina Kuutti
Syntymävuosi 2005
Aloittanut luistelun 4-vuotiaana