Kilpa 2 -ryhmä

KILPA 2 - ryhmässä harjoittelevat silmut, debytantit ja noviisit -sarjoissa kilpailevia luistelijoita.

Opetus on pääsääntöisesti ryhmäopetusta. Ryhmässä on tavoitteena saavuttaa seuraavaan sarjaan vaadittava taitotaso. Viikoittainen harjoittelu koostuu jääharjoittelun lisäksi erilaisista oheisharjoituksista mm. tanssista, baletista, joogasta/pilateksesta, lihashuollosta, voima- ja nopeusharjoittelusta ja muista lajitaitoja tukevista harjoitteista.

Ryhmään valitaan luistelijoilta, jotka ovat sitoutuneita ja motivoituneita kovaan harjoitteluun sekä omaavat tavoitteellisen harjoitteluasenteen.

Ryhmässä luistelevien valmentajina toimivat Tero Hämäläinen, Paiu Carlson, Aino Poikonen, Jyrina Lorenz ja Jenni Luoma. 

K2 -ryhmässä luistelevat:

Vera Konovets

Eevi RantamäkiLumia Taipale 
Meeri KääriäinenSara ParkkariOlivia Vilos 
Daniela LaknerTia SajalahtiNelli Väisänen 
Siiri LiukkonenRanja SalamaIda Johansson 

 

  

Meeri Kääriäinen

KilpailusarjaB-silmut
Koreografi:Jyrina Lorenz
Syntymävuosi2006
 

 

 

Daniela Lakner

 

Kilpailusarja:Noviisit
Koreografi/t:Daisy Nevalainen
Syntymävuosi:2004
Aloittanut luistelun: 
Asuinpaikka:Vantaa

 

2015-2016   
 Springs A 04Tikkurila Trophy 2015WD
 A- silmutAluevalintakilpailu32.
 Silmu AISU ja Tähtisarjojen kutsukilpailu14.
 A-silmutKevään aluevalintakilpailu28.
 Springs AWilla TrophyWD
  Piruetti Cup30.

 

Siiri Liukkonen

 

Kilpailusarja:Noviisit
Koreografi/t:Oona Lindahl
Syntymävuosi:2003
Aloittanut luistelun:5-vuotiaana
Asuinpaikka:Vantaa

 

2015-2016Novice BTikkurila Trophy14.
 NoviisitKutsukilpailu, KaTa5.
 Novice BKymenlaakso CupWD
 Noviisit1. valintakilpailu21.
 Novice BOuluSkate4.
 Noviisit2. valintakilpailu24.
 Nov BFroggie Cup15.
 NoviisitYliveto Trophy 20164.
    
2014-2015Springs BTikkurila Trophy20.
 Springs APromo Cup22.
 A-SilmutSyksyn aluevalinta19.
 Springs ACrystal Cup15.
 A-SilmutKevään aluevalinta23.
 Springs ARauma Cup22.
 A-SilmutAluemestaruuskilpailu20.

 

Oona Löytökorpi

 

Kilpailusarja:Noviisit
Koreografi/t:Daisy Nevalainen
Syntymävuosi:2002
Aloittanut luistelun:6-vuotiaana
Asuinpaikka: 

 

2015-2016Novice BKymenlaakso Cup9.
 Noviisit1. valintakilpailu25.
 NoviisitISU ja Tähtisarjojen kutsukilpailu14.
 Noviisit2. valintakilpailu22.
 Nov BWilla Trophy6.
 NoviisitYliveto Trophy 20166.
    
2014-2015Novice BTikkurila Trophy19.
 Novice BWasa Cup17
 Noviisit1. valintakilpailu24.
    
    

 

Vera Konovets

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
Aloittanut luistelun3 - 4 -vuotiaana

 

Sara Parkkari

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
 

 

Eevi Rantamäki

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
Aloittanut luistelun4-vuotiaana
 

 

 

Tia Sajalahti

Kilpailusarja: Debytantit
Koreografi/t:Daisy Nevalainen
Syntymävuosi:2004
Aloittanut luistelun:3-vuotiaana
Asuinpaikka:Vantaa

 

2015-2016Debutants ATikkurila Trophy31.
 Debytants APromoCup17.
 Debytantit1. valintakilpailu23.
 Debs AOuluSkate4.
 Debytantit2. valintakilpailu21.
 Debs AFroggie Cup19.
  Edea CupWD
    
2014-2015Springs ATikkurila Trophy16.
 Springs APromo Cup12.
 A-SilmutSyksyn aluevalinta13.
 Springs ACrystal Cup23.
 A-SilmutKevään aluevalinta20.
 A-SilmutAluemestaruuskilpailu12.
 Springs ASpring Carnival6.

 

 

Ranja Salama

 

Kilpailusarja:Noviisit
Koreografi/t:Elina Kuutti
Syntymävuosi:2005
Aloittanut luistelun:4 -vuotiaana
Asuinpaikka:Vantaa

 

2015-2016Springs BTikkurila Trophy13.
 B-silmut1. aluevalintakilpailu18.
  Kutsukilpailu, TL10.
 B-silmutKutsukilpailu, MTK8.
 B-silmutKevään aluevalintakilpailu9.
 B-silmutKutsukilpailu, MJT7.
 B-silmutAluemestaruuskilpailu20.
    
2014-2015CupsTikkurila Trophy14.
 Minit 2005Syksyn aluekilpailu12.
 MinitKutsukilpailu3.
 Cubs 2005Froggie Cup18.
 Minit 2005Aluevalinta10.
 Minit 2005Kutsukilpailu5.
 Minit 2005Kutsukilapilu3.
 Cups 2005Spring Carnival15.

 

 

 

Lumia Taipale

 

Kilpailusarja:Debytantit
Koreografi/t:Oona Lindahl
Syntymävuosi:2005
Aloittanut luistelun:4 -vuotiaana
Asuinpaikka:Vantaa

 

2015-2016Springs A -05Tikkurila Trophy12.
 A-SilmutKutsukilpailu, KaTa22.
 A-SilmutKutsukilpailu, Kerava18.
 A-silmutAluevalintakilpailu25.
 Silmu AISU ja Tähtisarjojen kutsukilpailu5.
 A-silmutKevään aluevalintakilpailu26.
 Springs AWilla Trophy15.
  Piruetti CupWD
    
    
2014-2015CubsTikkurila Trophy11.
 MinitKutsukilpailu5.
 Cubs 2005Froggie Cup15.
 Minit 2005Aluevalinta6.
 Minit 2005Kutsukilpailu10.
 Minit 2005Kutsukilpailu5.
 MinitAluemestaruuskilpailu9.
 Cubs 2005Spring Carnival18.

 

 

 

Olivia Vilos

 

Kilpailusarja:A-Silmut
Koreografi/t:Paiu Carlson
Syntymävuosi:2006
Aloittanut luistelun: 
Asuinpaikka:Espoo

 

2015-2016Springs BTikkurila Trophy23.
 B-silmut1. aluevalintakilpailu16.
  Kutsukilpailu, TL14.
 B-silmutKutsukilpailu, MTK7.
 Springs BWilla Trophy8.
 B-silmutKevään aluevalintakilpailu11.
 B-silmutAluemestaruuskilpailu23.

 

Nelli Väisänen

 
KilpailusarjaB-Silmut
Syntymävuosi2007
Aloittanut luistelun5-vuotiaana
 

 

Essi Väänänen

 
KilpailusarjaB-silmut
KoreografiJyrina Lorenz
Syntymävuosi 2005
Aloittanut luistelun 4-vuotiaana